Know More

Hakkımızda

Sevgi Çorapcı Ayak Bakım

Hakkımızda

Sevgi Çorapcı

Podiatrist

1969 yılında, 4 yaşımdayken ailemle birlikte Avustralya’ya göç ettim. Sydney’de büyüyüp eğitimimi orada tamamladım. 1986 yılında Sydney Technical College (şimdiki Sydney Institute of Technology) Sydney Avustralya’da Podiatrist olarak mezun oldum.

1986-1990 yılları arası Blacktown Health Care, Hills Health Centre ve Mt.Druitt Poliklinikleri’nde hizmet verdim.

1990-1995 arasında Avustralya’da kendi muayenehanemi ‘Cremorne Podiatry Clinic’ çalıştırdım.

1995 yılında  Avustralya’dan Türkiye’ye ailemle birlikte taşındım. Antalya’da Akdeniz Tıp Fakültesi’nde Endokrin Bölümü’nde çalıştıktan sonra ilk ayak sağlığı merkezimizi, Antalya’da hizmete sunduk.

2000 yılında Ankara’ya yerleştikten sonra, Ankara Güven Hastanesi’nde ve aynı zamanda Dr.Scholl ile iş birliği yaparak kısa bir süre mesleğimi icra ettim. Son olarak 2003 yılında Ankara’da ‘Sevgi Çorapcı Ayak bakımi   açtım.

‘Sadece Ayak ‘ adlı kitabımı yazarak halkımızı; Podiatry, ayak bakımı ve ayak sağlığının önemi konularında bilinçlendirmeye çalıştım. Bir çok TV programına; Doktorum , TV8 sabah programı ve TRT Avrasya ve bunun gibi programlara katıldım. Yazılı medyada Podiatry ve ayak sağlığı ile ilgili röportajlar yaptım. (Basında biz bölümüne bkz .)
Podoloji Bölümün açılmasında ilk adımları olan Çalıştay’da katkıda bulundum. Kocaeli Üniversitesi Podoloji bölümü Ders çalışmalarında danışmanlık verdim.

37 yıllık meslek hayatımda bilgimi ve tecrübemi her zaman paylaşmışımdır ve Podiatry mesleģini ve eğitimin önemini  vurgulamaya çalıştım.
Podiatry bir ihtiyaçtır. 
Ayaklar,  genel sağlığınızın aynasıdır. Romatizma, diyabet, nöropati, dolaşım bozukluğu ve daha birçok hastalığın belirtileri kendilerini önce ayakta gösterir.
Ayaklarınızi ciddiye alın.
Hak ettikleri ilgiyi gösterin

Sevgi Çorapcı eğitim vermemektedir. Tarafımdan eğitim aldığını söyleyen kişilere itibar etmeyiniz.

Lara Büşra Çorapcı

Podolog

2016 yılında Acıbadem Üniversitesi Podoloji Bölümü’nden mezun oldum. Mezun olmadan önce Acıbadem Hastanesi bünyesinde stajımı gerçekleştirdim.İlgi alanım ve uzmanlığım Spor Ve Ayak Biyomekaniği , yürüyüş bozuklukları üzerinedir . 

2016 yılından itibaren Sevgi Çorapcı Ayak Bakımda hizmet vermeye başladım.

2016 yılında okuduğum esnada Vakko Esmod Ayakkabı tasarım kursuna gittim. Daha sonra kendimi çizim alanında yetiştirdim ve kendi ayakkabı markamı oluşturdum. Kendi markamı ‘Lalishco‘ anatomik, rahat ve şık görünümlü ayakkabıları imal etmeye başladım.

Podolog olarak insanları bilinçlendirmeye yönelik etkinlikler düzenledim. Belirli spor salonlarında ‘Baropodometrik Ayak Analizi ve Biyomekanik’ konusunda çalışmalar düzenledim.Kreşlerde özellikle velilere ve çocuklara ayak sağlığımız hakkında bilinçlendirme çalışmaları yaptım . 

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik

-Sporcu Performans Analizi
-Kinesiyolojik Bantlama 
Eğitimim bulunmaktadır .


2021 yılında kurmuş olduğum ‘Walking Academy ‘ de güncel olarak kişinin biyomekanik muayenesi , postür – ayak analizi  – kişiye özel tabanlık – genel bir Ayak Check – Up ‘ ı yapılıp , komplikasyona göre hareket etmekteyim. 

Podiatristimiz Sevgi Çorapcı ile beraber 1.Harran Uluslararası Podoloji Sempozyumu’na katılım sağladık.

Hacettepe Üniversitesi’nde sağlanan Biyomekanik Konferansı’na katılım sağladım. Tabanlık konusunda distribütörü olduğumuz ‘Perpedes’ markasını fabrikasında ziyaret edip sizlere özel, komplikasyonlara yönelik tabanlıklarımızı sizler için özel oluşturduk ve şu anda kliniğimizde sizler için bulundurmaktayız .

Podolog olarak ülkemiz için isteğim kişilerin ayak bakımları konusunda bilinçlenmesi sporcuların ve özellikle diyabetik ayak bakımı ve sağlığı konusunda hassas olmamız gerektiğini vurgulamaktır. Kişilerin ayak sağlığı konusundaki şikayetleri için mutlaka bir Podiatrist ve Podoloğa başvurması gerekir. Bilinçsiz yapılan bir tedavi, sorunun daha çok büyümesine yol açabilir ve olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Her şeyden önce sizin sağlığınız bizim için çok önemlidir.

Ekibimiz

Venenatis nibh vel arcu dui et dictum tristique dis tortor eget quis nullam congue massa lorem ante dictum eu vel commodo quis nunc

Zeynep Filiz

Ayak Bakım

Asiye Emekli

Ayak Bakım

Dilek Baş

Ofis Yöneticisi